jlbjlt
Miroslav Bambušek: Exekuce
26/10/2012 20:00 Divus Pragerkabarett (Praha)
přidal umlaut
Premiéra zábavního pořadu E X E K U C E
v režii Miroslava Bambuška.
Hraje Halka Třešňáková, Jakub Čermák, Miloslav König a Dan Dittrich.
Hudbu složil Petr Kofroň.
Vypravila Krysí komunita.
Svítí a zvučí Petr Krůšelnický.
vstupné 120 Kč / studenti 80 Kč
Ana Kravanja & Marko Karlovčec; John Ingle
28/10/2012 20:00 Final club (Praha)
přidal klangundkrach
Hudba slovinského dua se nachází v té části rozsáhlého pole současné neidiomatické improvizace, kde je citelné jak směřování k osobnímu výrazu, tak rozmanité způsoby interakce. Vynikají v ní jemné a detailní konfigurace, rozšířené techniky, vrstvení, minimalistické drony, ticho i nasycení. Na podzim vychází na Botanic Records jejich první společná deska.
Pavla Malinová - Tvoje bába dělá staré věci
Erik Sikora: Kachličky s vodopádom
26/10/2012 18:00 Kasíno Staroměstská (Praha)
přidal erik sikora
Od šiestej večer, dealerská prezentácia nového revolučného interiérového produktu,
Rozdám zadarmo brožúry, poinformujem, poukazujem, presvedčím...
NoPro BLEM Fest
03/11/2012 20:00 Kokpit Kafé (Praha)
přidal host
NoPro BLEM Fest
Mezinárodní v Praze sídlící kolektiv umělců, autorů, producentů, VJs a DJs WeNeverStop (http://www.weneverstop.org/) vám 3. 11. 2012 přináší multižánrový festival v unikátním prostoru.
Budova bývalé trafostanice na pražském Klárově čeká na svou rekonstrukci a přetvoření v další nudný kancelářský prostor a skupina mladých lidí se rozhodla tento čas využít k otevření této budovy veřejnosti a nabídnutí jejích prostorů pro všemožné umělecké radovánky. Tento rok se prostory Kokpit kafé uzavřou 12. listopadu a není jasné, zda se někdy ještě otevřou. Proto se WeNeverStop kolektiv rozhodl Vám umožnit návštěvu tohoto úžasného prostoru a k tomu ještě přidá hudební a vizuální omráčení!
SLEPÁ LÁSKA / BLIND LOVE
26/10/2012 (do 24/11) 18:00 Polansky gallery (Praha)
přidal umlaut
Georgij Bagdasarov, Pierre Daguin, Zdeněk Mezihorák, Filip Nerad,
Petr Strouhal, Jan Žalio
kurátor/ curated by Jiří Havlíček
Na začátku byl název výstavy, nejasná představa o instalačním řešení a šest jmen.[...] Zajímalo mě, jak tohle spojení může fungovat. Byla to pro mě trochu záhada a já chtěl přijít na to proč. Pokud budeme vnímat techniku detektivního vyprávění jako pracovní metodu téhle výstavy, pak její název můžeme označit jako motiv. V pozadí každého zločinu se obyčejně skrývá nějaká motivace, otázka na kterou hledáme odpověď. Slepá láska, už ze svojí podstaty, jakékoliv rozumné zdůvodnění postrádá. Slepá láska je vášeň, polehčující okolnost před soudem, tragické nedorozumění, nebo námět na film. Rozhodně to není jednoznačně uchopitelný motiv, ať už pro samotného pachatele, nebo pro jeho okolí. Nikdo se nedoví, co přesně se odehrálo ve chvíli zločinu. Okamžik zatemnění mysli, mystérium jednou provždy. Slepá láska je odpověď bez otázky.
Jiří Havlíček
EMILIE SCHALCK - TRACKING SHOT
26/10/2012 18:00 A.M.180 gallery (Praha)
přidal am180
A.M.180 gallery uvádí:
EMILIE SCHALCK - TRACKING SHOT
Kurátor: Anders Gronlien
Vernisáž: pátek 26. 10. 2012 v 18:00
27.10 - 13. 11 soukromá prohlídka na vyžádání
Umělecká díla Emilie Schalck vyjadřují prožitky, které se pohybují někde mezi fantazií, nechutí, zábavou a strachem. Její tvorba vyjadřuje napětí i vzrušení pramenící ze situací spojených se specifickými kulturami, populární zábavou a filmovými odkazy. Sama také vytváří a natáčí vlastní filmy, jejichž rukopis se vyznačuje kombinací kinematografických technik a symbolů dějin populární kultury, umění a antropologie. K příležitosti vernisáže výstavy „Tracking Shot“ v galerii am180 připravila Emilie Schalck speciální performance akci, kterou stojí za to vidět.
Emilie Schalck vystudovala Akademii výtvarných umění v Montpellieru. V nedávné době vystavovala svá díla v rámci mezinárodní výstavy „Fragile“ v NM Galerii v Paříži a také Ecrire la lumiere Centre d’Art Rurart, Rouille. Schalck působila jako kurátorka uměleckého centra Glassbox, které zaštiťuje hostování umělců, site-specifické projekty a Gallery Space v Paříži, Francie. „Tracking Shot“ v galerii am180 je její první výstavou v České republice.
Julia Grybos a Barbora Zentková / Bod
31/10/2012 (do 26/11) Anne Frank Memorial (Brno)
přidal grau kllktv
Společná výstava Julie Grybos a Barbory Zentkové v Anne Frank Memorial, tedy v galerii zaměřené na prezentaci dvojic umělců, je v kontextu vývoje jejich tvorby symbolická, a to dobou svého konání i charakterem spolupráce mezi nimi. Nedávno totiž obě autorky nastoupily do magisterského studia na Fakutlě výtvarných umění VUT v Brně, kde v rámci svého diplomového projektu, v němž se budou zabývat možnostmi média malby a jeho přesahy, budou pracovat výhradně ve dvojici. Pro Anne Frank Memorial společně vytvořily místně specifické instalace formálně navazující na jejich dosavadní tvorbu a naplňující jejich záměr tematizovat ve své práci vztah a nejasnou hranici mezi plochou a trojrozměrným objektem.
Křest Komiksových novin KIX
01/11/2012 tranzitdisplay (Praha)
přidal tranzitdisplay
Křest nového čísla komiksových novin KIX za účasti autorů v tranzitdisplay.Akce navazuje na probíhající Komiksfest.
Barbora Kleinhamplová / Míč je ztracen
01/11/2012 (do 02/12) 19:00 galerie 35m2 (Praha)
přidal 35m
otevřeno
po-pá 10.00-19.00
so-ne 12.00-19.00
A.M.180 prsnts: Y O U N G M A G I C (US, Carpark Recs) + DIRTY PICNIC (CZ)
30/10/2012 20:00 klub 007 Strahov (Praha)
přidal am180
Australská-via-Brooklyn kapela YOUNG MAGIC si čerstvě užívá přízně blogosféry. Naživo se představí vůbec poprvé v Praze, a to v úterý 30.října na Sedmičce!!!
Louis-Ferdinand Céline / Jan Horák: Církev
31/10/2012 20:00 Studio Hrdinů (Praha)
přidal studio hrdinů
režie: Michal Pěchouček a Jan Horák
dramatizace a dramaturgie: Jan Horák
scénografie: Michal Pěchouček
výtvarná spolupráce: Dominik Gajarský a Martina Holá
odborná spolupráce a překlad: Anna Karenina
hrají: Gabriela Míčová, Marie Švestková, Petra Lustigová, Karel Dobrý
Célinova jediná divadelní hra „Církev“ zahrnuje všechna témata, která později Céline zpracoval ve své ceněné prozaické tvorbě (Cesta do hlubin noci, Smrt na úvěr). Formálně je tento text nejblíže jeho skandálním pamfletům (Bagately k masakru, Škola mrtvol), protože zde obsah a potřeba věci jasně pojmenovat, na rozdíl od próz, přesahuje zvolenou literární formu.
Buzní kříž - derniéra
11/11/2012 20:00 MeetFactory (Praha)
přidal umlaut
Buzny, tetičky, důchodkyně či hérečky si v románu Michala Witkowského opravdu hrají. Mluví o sobě v ženském rodě, oslovují se ženskými jmény… A vlastně proč ne. Tuto hru, koneckonců, hrajeme všichni. Jak míní Judith Butler (americká filosofka, psychoanalytička a zastánkyně postmoderního proudu feminismu), gender je performativní. Naší gendrové identitě – neboli vnímání sebe samých jakožto muže/ženy – jsme se naučili. To je v podstatě i definicí onoho tajemného a pejorativního slova: gender je sociálně konstruované chování, které „by mělo být“ manifestací našeho pohlaví.
Tune the Eye
01/11/2012 (do 18/11) 18:00 Trafo galerie (Praha)
přidal blaniq
Jakub Adamec, Marius Konvoj, Pavla Malinová, Tomáš Motal, Pavel Ptáčník, Jan Výtiska
Kurátoři:
Tereza Jelínková, Klára Adamcová
Výstava Tune The Eye reflektuje propojení výtvarného umění s hudební scénou.
Graffiti vs. veřejný prostor
30/10/2012 19:00 Malý sál Městské knihovny v Praze (Praha)
přidal blaniq
Tým výstavy Městem posedlí v GHMP připravil debatu přenášenou online Českou televizí za účasti např. Zdeňka Lukeše (teoretik architektury), Radka Wohlmutha (kurátor), V518 (umělec), Pasta Onera (umělec), Ondřeje Šefců (NPÚ) a dalších. Večer moderuje Petr Vizina (ČT), plánovaná témata: legální stěny, Nuselský most, graffiti v galeriích, art crimes apod.
Současný slovenský videoart
29/10/2012 (do 01/11) 19:00 budova bývalého Mezinárodního svazu studentstva a později Casina Happy Day (Praha)
přidal umlaut
Přednáška a projekce (kurátor Lukáš Matejka)
29. 10. a 1. 11. od 19:00, vstup volný
http://www.ctyridny.cz/program-2012/soucasny-slovensky-videoart/
Videoart na rozdíl od filmu a filmové řeči dokáže své hranice překonávat nebo úplně zrušit. Videoart není film ani krátký film. Jeho hranice se nedají přesně definovat. Jde o samostatné umělecké dílo, samostatný lineární nebo nelineární pohyblivý obraz.
Kdo se směje - Umění o světě umění
30/10/2012 18:00 budova bývalého Mezinárodního svazu studentstva a později Casina Happy Day (Praha)
přidal umlaut
Promítací večer představí videa „na druhou“ – díla, která míří dovnitř uměleckého světa nebo kličkují v terénu popsaném dějinami umění. Komentář důvěrně známého prostředí nebo dialog s „předky“ skrze citování či přímo apropriaci jejich děl někdy působí jako samomluva, jindy jako hloubková meditace. S tíhou kánonů se umělci vyrovnávají sarkastickými glosami, recepty na úspěch i znovuzažíváním přímé zkušenosti. Mytizují sami sebe anebo naopak ironizují mučivost vlastních ambicí. Není poznat, kdo se směje naposled a kdo se směje nejlíp. Výběr z videoarchivu VVP AVU vyjde také na DVD jako čtvrtý díl edice VIDA.
Ján Mančuška: Hra pozpátku
31/10/2012 20:30 budova bývalého Mezinárodního svazu studentstva a později Casina Happy Day (Praha)
přidal umlaut
Pražská premiéra filmu Hra pozpátku, který Ján Mančuška (1972—2011) natočil jako svébytné umělecké dílo inspirované jeho posledním divadelním projektem, uvedeným s velkým ohlasem v pražském divadle Archa a v divadle Hau2 v Berlíně v roce 2010. Hra pozpátku je představení pracující simultánně se dvěma směry děje. Vypravěč, umístěný v publiku, vypravuje v lineárním sledu příběh vycházející z autorova textu. Pět tanečníků na pódiu ztvárňuje stejný příběh, avšak v opačném sledu, tedy pozpátku. Veškerá akce na pódiu se odehrává naopak, pohyby, gesta, odvíjení děje. Oba směry pevně vystavěného příběhu, ve kterém se hlavní hrdina, vedený touhou napravit vlastní chybu, vrací do minulosti, se díky jeho zrcadlové struktuře kříží v klíčových bodech a působí také simultánně. Práce s jazykem, ve které autor navazuje na svoje starší textové instalace, je zde propojena s akcí na pódiu, realizovanou pěticí tanečníků. Aspekt tance je zastoupen dokonalým provedením pohybu pozpátku.
http://www.ctyridny.cz/program-2012/jan-mancuska-the-backwards-play/
Mezi domy aneb Jak si umělci pohrávají s architekturou?
01/11/2012 19:30 budova bývalého Mezinárodního svazu studentstva a později Casina Happy Day (Praha)
přidal umlaut
Reinterpretace, transformace, paralely i náhoda. Veřejný prostor a plánování města z pohledu výtvarných umělců Tomáše Džadoně, Jakuba Geltnera, Kataríny Hládekové, Lukáše Machalického a dalších.
Jak současní čeští výtvarní umělci mladší generace vnímají architekturu a jak ji dokáží reflektovat ve svých dílech? Jaký je jejich vztah k prostoru, domům či urbanismu ? Je to jen hra na architekturu či se řešení kriticky dotýká práce architektů a projektantů? Jak může architekty toto vnímání ovlivnit či inspirovat?
NeGalerie: symposium o site specific negaleriích
02/11/2012 16:30 budova bývalého Mezinárodního svazu studentstva a později Casina Happy Day (Praha)
přidal umlaut
Odpoledne věnované téměř dvěma desítkám nejzásadnějších (ne)galerií z různých měst České a Slovenské republiky, které fungují na netradičních principech a neobvyklých místech.
Jsou svobodné, nezávislé a flexibilní. Většinou nikdy nezavírají. Rezonují s místními diváky, je pro ně typická tvořivá práce s konkrétním prostorem. Najdete je v nikdy nedokončené smuteční síni, na hřbitově, ve výkladní skříni prázdného obchodu, na chodbě bytu, v průchodu na dvorek, v ulici s velkou kaluží, ve vitrínkách fungujícího autoservisu, v posprejovaném podchodu, otáčivém válci na nádraží, na vlakovém nástupišti, autobusové zastávce, ale také v prázdné peněžence nebo fungující ledničce…