09. únor 2010  

ASUS Waveface: Program, který se do Vás dokáže vcítit.

« 
starší poznámka
|

Společnost ASUS předstvavila na CESu 2010 (tj. na veletrhu Consumer Electronics Show) koncepty tří zařízení inspirovaných programem Waveface, což je kontextová vize digitálního života podle ASUSu. Tato zařízení se zaměřují především na přenosnost, využití cloud computingu (sdílení hardwarových a softwarových prostředků pomocí sítě) a řídí se mottem Uvidíte pouze to, co potřebujete vidět, a tehdy, kdy to potřebujete vidět. Zabudování různých typů senzorů do jednotlivých produktů má zajistit to, aby se v budoucnosti digitální produkty dokázaly "vcítit" do citového rozpoložení uživatele. Senzory tak budou představovat zdroj rozlišných dat, jichž pak bude možné využít k poskytnutí správných informací a služeb v pravý čas.

Na veletrhu CES 2010 jsou k vidění tyto tři prototypy programu Waveface:

  • Waveface Casa, obrovský širokoúhlý televizní displej, který se chová jako zábavní centrum a zároveň jako internetový portál; zajímavostí je, že displej Waveface Casa by měl vycítit emoce uživatele, který se na něj dívá.
  • Waveface Light, rozhraní v podobě notebooku pro využití cloud computingu, vybavené dotykovým displejem; produkt je vyroben z hladkého pružného materiálu a používat ho lze buď v klasické podobě s klávesnicí a obrazovkou, nebo jako plochý tablet s jedním displejem.
  • Waveface Ultra, snadno přenosné zařízení, jakýsi smartphone, který si uživatel připevní k zápěstí jako hodinky, takže není problém kdykoli a kdekoli získat přístup k potřebným informacím či službám prostřednictvím internetu nebo GPS.

Prezentace jednotlivých produktů programu Waveface na CES 2010 odhalila základní trojlístek trendů, které společnost ASUS hodlá v blízké budoucnosti rozvíjet: mobilitu, cloud computing a empatii.