zář 06 2012
GPAC
test user, 06. 9. 2012 12:22, 0 komentářů
Tagy streamování, MP4

GPAC is an Open Source multimedia framework for research and academic purposes.

The multimedia packager available in GPAC is called MP4Box.
It can be used for performing many manipulations on multimedia files like AVI, MPG, TS, but mostly on ISO media files (e.g. MP4, 3GP). A complete documentation is available here.

In short, MP4Box can be used:

  • for encoding/decoding presentation languages like MPEG-4 XMT or W3C SVG into/from binary formats like MPEG-4 BIFS or LASeR,
  • for manipulating ISO files like MP4, 3GP: adding, removing, multiplexing audio, video and presentation data (including subtitles) from different sources and in different formats,
  • for performing encryption of streams
  • for attaching metadata to individual streams or to the whole ISO file to produce MPEG-21 compliant or hybrid MPEG-4/MPEG-21 files
  • and packaging and tagging the result for streaming, download and playback on different devices (e.g. phones, PDA) or for different software (e.g. iTunes).

It is widely used: by academics, by the video community and is noticeably used in Google Video services for preparation of multimedia files for playback on iPod and PlayStation.srp 30 2011
EyeOS 2.5 a mobilní internet
test user, 30. 8. 2011 17:49, 0 komentářů
Tagy EyeoS, internet 3G, chytrý mobil, SSH, web desktop, on-line spolupráce

Mobilní operátoři v čechách jsou pekelně drazí a rozhodl jsem se, že přejdu k jinému a budu se orientovat na datový tarif, přes který mudu telefonovat pomocí VoIP. A ejhle, operátor mi najednou dokázal dát retenční nabídku, že můžu telefonovat dvakrát tolik a is datovým tarifem mě to vyjde levněj.

Tak si přes léto užívám chytrý telefon N8 s 12Mpix fotoaparátem, GPS a operačním systémem Symbian, který jsem aniž bych to měl nějak v plánu téměř ihned flashnul na novou verzi (hacknutou) a je na něj i můj oblíbený SSh klient Putty, s kterým administruju servery Node9 a tenhle konvergenční. Midnight Commander na mobilu je ale dost titěrný, takže je to jen nouzovka.

No a další novinka, po dlouhé době je opět v provozu EyeOS (eyeos.konvergence.info). Tenhle webový desktop doznal dost změn a nějak sem ho od verze 2 nemohl rozchodit, takže už běží a je dost orientovaný na spolupráci, sdílení souborů, které v něm máte, se spolupracovníky, upload probíhá (v nových prohlížečích) přetažením souboru na web desktop atakdál.

Ještě by to chtělo rozchodit tenhle desktop pro zálohovací zařízení pro ty mobilní hračky a všechno si tam hned sypat, když se člověk chytí na Wifi.


EyeOS 2.5 a mobilní internet

EyeOS 2.5 a mobilní internet


srp 18 2011
Red5 media server
test user, 18. 8. 2011 16:04, 0 komentářů
Tagy Red5, streaming

Red5 sem chtěl spustit uz před pár lety, ale nepovedlo se. Teď už je vydaná verze 1.0RC s podporou H264 a streamování, takže jde dělat videochaty, live streaming, videoblogy a jiné legrace. Běží to krásně, vůbec nic sem nemusel nastavovat.

Taky je tu nová verze ezPublish 4.5


Red5 media server

Red5 media server


dub 02 2010
Vedení AMU zve ke kulatému stolu
test user, 02. 4. 2010 17:31, 0 komentářů

V pondělí 12. dubna 2010 se bude od 17.00 hod. v Galerii HAMU konat diskuse nad návrhem Dlouhodobého záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké a další tvůrčí činnosti AMU na období 2011 až 2015. Tento pro svou budoucnost zásadní materiál musí AMU odevzdat do 1. října 2010 po předchozím schválení a projednání Akademickým senátem AMU, Uměleckou radou AMU a Správní radou AMU. Proto je nyní předkládán k nejširší možné debatě. Vedení AMU upřímně zve akademickou obec k otevřené výměně názorů.

Po zběžném pročtení nelze než širokou diskusi doporučit, protože Záměr je velmi slabý. Kromě konstatování pár evidentních faktů, jakože na trhu práce se pracovní poměry změnily na jednorázové kontrakty a záměru vytvoření symfonického orchestru pro HAMU těžko něco najít. O výzkumu a vývoji naprosto nicneříkající odstavec, kde není ani zmíněna ani dosavadní činnost ani co by mělo následovat a co se na AMU změní, o vytváření archivu uměleckých děl nebo on-line podpoře výuky, což mě zajímá, také nic, takže lze očekávat pokračování stávajícího stavu, že levá ruka neví co dělá pravá a způsob výuky je ponechán na osobním kontaktu s většinou stárnoucím pedagogem, který učí podle svého momentálního uvážení.

Abych taky jen neplácal, myslím že pro výsledky výzkumu by se měla vytvořit na AMU nějaká platforma, kde by se bylo možné setkávat a vzájemně se o výsledcích bavit a o jejich uplatnění a zkvalitnění výuky. Teď to je tak, že každý kdo něco v tomhle ohledu dělá, si jede jakýsi soukromý projekt, který zbytek školy nezajímá. Podobná situace je u doktorandů. AMU by přitom měla koordinovat výzkumné záměry a využití finančních prostředků a zajišťovat návaznosti, tj. uplatnění výsledků a další pokračování výzkumných projektů. Smutné je, že i kdyby se o tom začalo mluvit, stejně se v letech 2011-2015 těžko něco stane. A vytváření kulturní hodnoty formou archivu uměleckých děl a výukových zkušeností, oblast také postižená slepotou, přitom stačí poměrně málo a může se zde AMU stát prestižní školou a udávat tón dalším, stačilo by zaznamenávat co se děje (záznamy představení a přednášek) a vnést do toho systém a zpracovat základní výukové materiály pro každý obor, pokud možno na jednom místě. Mluví se o tom už dlouho, aspoň na FAMU několik let, ale zdá, se, že vedení AMU to pro další pětiletku opět nezajímá.

URL: PDF


bře 28 2009
test novy ez 41 a novy editor sorry za chybny logout pri publikovani docasne - uz je to OK
test user, 28. 3. 2009 04:48, 0 komentářů
Tagy bug, ezPublish, otevřený kód

a navic se na iFAMU uzivatele autentizovani pres LDAP objevili jako administrator... pekne teda resila to oboje tato chyba

http://issues.ez.no/IssueView.php?Id=14660


test novy ez 41 a novy editor sorry za chybny logout pri publikovani docasne - uz je to OK


Lidová škola umění - housle
Střední odborné učiliště lakýrnické - obor odstraňování graffiti
...

 

user test

* 1992   There are no related objects.